Na naszej platformie e-learningowej oferujemy specjalistyczne szkolenia z rekuperacji. Są one szczególnie skierowane do specjalistów w branży, którzy w swojej pracy zajmują się różnorodnymi systemami wentylacyjnymi. Jeśli zależy Ci na poszerzeniu swojej wiedzy oraz zwiększeniu kompetencji zawodowych, zapoznaj się z naszą pełną ofertą szkoleń, wśród których z pewnością znajdziesz wiele interesujących Cię zagadnień. Uczestniczenie w kursach branżowych takich, jak szkolenia z rekuperacji, przynosi duże korzyści zarówno dla inwestorów, którym zależy na wykwalifikowanej kadrze wykonawczej, jak i dla pracowników rozwijających swoje umiejętności.

 

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja oznacza mechaniczną wentylację pomieszczeń z odzyskiem ciepła. Opiera się ona na ruchu powietrza, który jest wytwarzany przez przeznaczone do tego celu urządzenie. Mechanizm działania tego systemu polega na wymianie zanieczyszczonego, wilgotnego powietrza, z którego odzyskiwane jest zgromadzone ciepło, na czyste i niezanieczyszczone dwutlenkiem węgla.

Ta metoda zapewnia dostęp do świeżego powietrza w szczelnych pomieszczeniach, które będzie oczyszczone, a także pozbawione kurzu, bakterii czy innych zanieczyszczeń i alergenów.

 

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniu z rekuperacji?

Podczas szkolenia z rekuperacji zyskasz wartościową wiedzę na temat działania tej metody wentylacji oraz budowy i funkcjonowania rekuperatora. Ponadto nauczysz się, w jaki sposób powinien przebiegać montaż całego systemu oraz poznasz istotne różnice pomiędzy techniką rekuperacji, a tradycyjną wentylacją grawitacyjną.

W razie pytań odnośnie naszych szkoleń zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, a udzielimy Ci wszelkich dodatkowych informacji.