Kamerami hydraulicznymi nazywamy kamery inspekcyjne, które są wykorzystywane do przeprowadzania różnego rodzaju kontroli instalacji wodno-kanalizacyjnych. To konkretne zastosowanie nie wyklucza innych, przy czym kamery hydrauliczne na pewno będą bezpieczne w użytkowaniu w okolicach orurowania, w którym mógł na przykład pojawić się wyciek. Sprawdźmy, jakie możliwości dają instalatorom i inspektorom nowoczesne kamery tego typu.

Charakterystyka nowoczesnych kamer inspekcyjnych

Nowoczesne kamery inspekcyjne to tak naprawdę całe systemy cyfrowe, które służą do przeglądania trudno dostępnych miejsc, a także do wykonywania zdjęć i nagrywania sekwencji wideo. Jak to wygląda? - W uproszczeniu można powiedzieć, że to niewielka kamera z długim przewodem, który łączy ją z elementem sterującym z wyświetlaczem. Element sterujący popularnych kamer marki Rigid, jak Seesnake Micro, przypomina joystick do gier. Kamerę można podłączyć do większego monitora.

Możliwości nowoczesnych kamer hydraulicznych

Nowoczesne kamery hydrauliczne o szerokim zasięgu widzenia mają regulowane oświetlenie w postaci diod LED. Głowice kamer są wykonane z bardzo trwałych materiałów, jak szafirowe szkło. Poza monitorowaniem, nagrywaniem i fotografowaniem obrazu z instalacji, kamery mogą też rejestrować dźwięki (element sterujący ma nawet głośnik i wejście do podłączenia słuchawek, by weryfikować dźwięki na bieżąco). Komfort pracy zapewnia opcja cyfrowego obracania obrazów. Szkolenia instalacyjne mogą obejmować naukę, jak właściwie posługiwać się tego typu systemami.

Przykładowe kamery inspekcyjne

Ze swojej strony zachęcamy do zerknięcia na prezentację kamer hydraulicznych Seesnake Micro na naszej stronie w zakładce szkolenia instalacyjne, która przedstawia i porównuje kilka wariantów różnych kamer. Można na niej zobaczyć, jak zgrany jest cały taki system do bezpiecznego przeglądania różnego rodzaju instalacji i innych trudno dostępnych miejsc. To poręczny i wygodny pakiet z kablem w bezpiecznej osłonie, na łożyskowanym bębnie, który można szybko złożyć, przenieść w inne miejsce i rozłożyć, by kontynuować prace przy wykonywanej kontroli.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.